Make your own free website on Tripod.com
טוב, זה הקטע הפיקנטי. איך להגיע למה שסמסונג לא רוצים שתגיעו. אבל - שימו לב, זה יכול להיות די מסובך, אז לא להתייאש. אני ממליץ, על כל פנים, קודם לקרוא הכל, ורק אחר כך לנסות להפעיל, היות ולפעמים יש כל מיני הסתיגויות והערות חשובות רק אחרי ההסברים.
שתי הנחות כלליות: 1. אתם כבר יודעים להכניס מספר בתא אפס. 2. לא אכפת לכם קצת להשתגע על הסמסונג.
או-קיי. מה שאנחנו נעשה עכשיו הוא בעצם ללמוד איך לגשת לכל אחד מ-256 (!) התאים שיש במכשירי סמסונג 411. שימו לב, 411 בלבד, במכשירים החדשים הבאג תוקן. יצויין שרוב התאים אינם תאים לשמירת מספרים. תיכף נראה למה הם כן.

נתחיל:
נכניס את המספר 999 לתא 00, ללא שם. פעולה זו ממקמת אותו בסוף רשימת המספרים. תזכורת, נקיש על פי הסדר הנ"ל:
999
[ok]
0
[ok][ok][ok]

עכשיו נבצע בדיקה קטנה: נלחץ [ok], ונמתין עד שתופיע רשימת המספרים. נקיש * כדי לעלות למעלה. עכשיו מה שקורה זה - או שהכל כרגיל, או שבמקום לעבור לסוף הרשימה המילה "שם:" מסומנת בשחור. אם היא מסומנת - יופי. אם לא - נוסיף מספר בזיכרון, ונדאג לשמור איתו גם שם (לא חשוב איזה מספר ואיזה שם). נבדוק שוב האם עכשיו המילה "שם:" נבחרת בלחיצה על [ok] וכוכבית. אם עדיין לא - נוסיף עוד מספר, אם כן - אכן זה יופי. אם אחרי הוספת שני מספרים זה לא עובד - השאירו לי הודעה (או אי-מייל), ואני אנסה לעזור באופן אישי.
עכשיו מגיע הקטע הכיפי, בהתחשב בכך שאין בסמסונג 411 משחקים. נקיש [end] כדי לוודא שאחנו במצב המתנה. נלחץ [ok], ועכשיו נקיש שלוש ספרות, שימו לב איך:
לשם התחלה נקיש 0, ואז 1, ולאחר מכן שוב 0. עכשיו נלחץ על כוכבית, וראו זה פלא - הספרות סומנו. עכשיו נלחץ [ok], וכולנו נופתע! תא מספר 10 מופיע על המסך.
נסבך את העניין. כדי להגיע לתאים אחרים לא מספיק ללחוץ על הספרות המתאימות, אלא צריך ללחוץ כמה פעמים, עד שנראה את הספרה הרצוייה. לדוגמה, לתא מספר 59, נקיש 0, ואחריו שבע פעמים על 5, עד שתופיע הספרה 5, ולבסוף תשע פעמים על 9, כדי להציגה. נלחץ שוב על כוכבית ו-[ok].
לצערכם, כרגע אתם לא יכולים להגיע לתא בעל ספרות כפולת, כמו 22, 77, 99, מה שאומר שכמעט לכל תא מ-10 עד 98, אתם כן יודעים.
שימו לב - אין משמעות לספרה הראשונה, לכן כדי להגיע לתא קטן מ-0, פשוט נקיש במקום ה-0 בהתחלה ספרה אחרת, ואחריה 0, ואז את מספר התא. לדוגמה, לתא 5 נגיע אם נקיש t05, וכן אם נקיש 905.
אז בסדר, עד 79 אנחנו מכירים את התאים. מהם עשרים התאים שאחריהם? פשוט מאוד - 20 תאי החיוג הקולי. מה זה עוזר? לא ממש עוזר, אבל זה משחק נחמד. חוצמיזה, שנגיד הכנסנו לחיוג הקולי מספר שלא מופיע בזיכרון, או מספר שהופיע, אבל עכשיו שינינו לו את השם - בחיוג הקולי יופיע המספר / השם הישן. לא עוד - מהיום אנחנו יודעים לשנות את השם, או את המספר. בשיא הפשטות, לאחר שהצגנו את התא הרצוי, נלחץ [menu]2, ונבחר - שינוי שם או מספר.

נמשיך. בעצם יש לנו שתי בעיות, אחת עם ספרות כפולות, ואחת עם תאים בעלי שלוש ספרות. נצטרך להיכנס לחישובים קצת, אבל אם מתאמצים מצליחים.
מה שקורה זה שסמסונג לא סתם נכנס לתא 45, למשל, אם רושסמים לו 45, אלא הוא מבצע חישוב קטן, שנותן לו מספר. החישוב מתבסס על ערך מספרי שיש לכל תו (הסברים תוך שנייה), ובמקרה של ספרות הוא מניב את הערך שלהן. אני יודע שזה קצת לא ברור, אז נתקדם הלאה.
המכשיר מחזיק רשימה של כמה עשרות תווים, אולי יותר, וכל אחד מהם בעל ערך מספרי. ניתן את הרשימה, ונמשיך:

מה בעצם זה אומר? אז זהו. יש לי חישוב שעובד, אבל אני לא בטוח שזאת האפשרות היחידה. בכל מקרה מה שאני אתן פה מייד עובד, וזה הולך ככה:
תא 24 הוא תא מאוד נחמד. נסתכל ברשימה, ונראה שהערך של 2 הוא 18. נזכור את זה. הערך של 4 הוא 20, נזכור גם את זה. ועכשיו נבדוק איזה תא זה: נוסיף 8 לערך הספרה הראשונה, ונכפיל ב-10. יעני - 260. או קיי. נוסיף לזה את ערך הספרה השנייה, ובסך הכל - 300. המספר 256 מאוד חשוב - זה בעצם המקסימום, ולכן אם המספר עבר אותו - נפחית 256 עש שנגיע למספר נמוך ממנו. אם היינו מגיעים ל-1000 אז היינו מורידים 256 שלוש פעמים, מה שהיה מביא אותנו ל-232. אם הבנו עד כאן אז נסכם: הערך של כל ab הוא:


עכשיו, בעצם, נפטרו לנו הבעיות, כי בעצם לכל תא ניתן להגיע על-ידי כמה חישובים. למשל ל-78 אפשר להגיע הן על ידי 78, והן על-ידי 6B (לא יודע מה הסדר שנרשם אצלכם, אבל זה שש משמאל, וה-B מימין). שימו לב שישנה חשיבות מרובה לאות גדולה או קטנה. וכן, אותיות עובדות בדיוק כמו מספרים.
מכאן, שתא 77 יהיה נגיש גם תחת השם 77, אבל גם תחת 6A (שוב השש משמאל). ולכן, כדי לחסוך לכם חישובים, תא 88 יהיה 7C (ה-C מימין), ו-99 - 8D (נחשו את הסדר).
בעצם נוכל עכשיו בשתי ספרות לייצג גם מסספרים מ-100 והלאה. הרעיון פשוט - או להעלות עשרות, או אחדות, או את שתיהן. אם נניח רגע את החישובים בצד, נוכל לעשות את זה בצורה פשוטה מאוד. נחפש את הערך של 100. 98 הוא מספר שקל לנו לייצג (על ידי 98...). נוסיף לאחדות 2, אבל זה לא לוקח אותנו ל-10, לא ולא. אנחנו עכשיו משחקים על הערך של האותיות. "8"=24, ולכן ":"=26. מכאן שתא מספר 100 מיוצג על ידי 9: (כאשר התשע משמאל). לתא 111 נוכל להגיע בכמה דרכים, כולן פשוטות. נתחיל מ-98, ונוסיף 3 לאחדות, ו-1 לעשרות, מה שמניב :; (נקודתיים משמאל, נקודה פסיק מימין). נוודא:
":"=26, ";"=27
26+8=34
340+27=367
367-256=111
בדיוק! רואים - זה עובד, אבל עם :; יש לנו בעיה, כי שניהם יושבים על אותו מקש, ולא נוכל לרשום אותם האחד אחרי השני. ננסה להגיע מ-91. נוסיף 2 לשמאלי, ונקבל ;1 (אחת מימין), אבל שוב - שניהם על אותו מקש. לכן - נוסיף לכל העסק 256 - 25 לעשרות (השמאלי), ו-6 לאחדות (הימני). ניקח את :; ונחשב. במקום ":" (26) יהיה לנו "S" (שערכו 51), ובמקום ";" (27) נקבל "A" שערכו הוא 33. ולסיכום, כדי להגיע לתא 111 נצטרך להקיש שלוש ספרות. הראשונה אינה משנה, נקיש למשל 0, אחריה נגיע ל-S גדולה עם מקש השבע, ולבסוף נדפדף עם 2 עד שנגיע ל-A.
עוד שיטה: כדי להגיע לתאים עגולים (כמו 90, 100, 230) נוכל להקיש גם בקיצור ובקלות. לאחר התו הראשון, שאינו משנה, נקיש את התו שערכו (תיכף נראה מה בדיוק) הוא כמות העשרות. לכן תא מספר 90 ייוצג גם על ידי 9 בלבד (שוב - שלפניו כל תו אחר). בשביל תא 100 נתקדם פסיעה אחת על טבלת התווים - לנקודתיים. ובקיצור - לתא 260 נגיע על ידי הוספת 16 ל-26, כלומר, הקשת תו כלשהו ואחריו J גדולה, שערכה הוא 42. מכאן נוכל להגיע בקלות גם, נניח, לתא 268. ערכו בוודאות הוא J8 (שמונה מימין). זה הכל.
הסתבכתם עם מספר תא? זירקו לי הודעה בפורום, ואני אנסה לענות לכם בהקדם האפשרי.


נשארו כמה תהייות רבות משמעות: מה יש בתוך התאים האלה? מה זה נותן לי? מה, יש לי 256 זכרונות? איך אני מוחק את מה שיש בהם עכשיו? איך אני מכניס משהו אחר?
אז אני אנסה לענות, למרות שאין לי מושג כל כך. מה שיש פה זה חלק בזיכרון של המכשיר שבאופן עקרוני אמור להיות לא נגיש. כמו שבתאים 80 עד 99 יש את הזכרונות של החיוג הקולי, ככה בתאים הבאים יש דברים אחרים. יכול להיות נחמד מאוד אם נצליח למפות את כל התאים האלו, כי אני נתקלתי באחד התאים בחלק מהודעת טקסט שמחקתי כמה שעות קודם. אז עדיין לא חשבתי לרשום באיזה תא זה היה. בעזרתכם יהיה אפשר לגלות מה יש ברוב התאים האלו.
איך נראה מה יש בפנים?
זהו, שזה בעיה, בגלל שמתא 100 והלאה המכשיר לא מציג טוב את התאים. חלקם יראו מקושקשים, אחרים יתנו מסך ריק שבתחתיתו מרובע שחור, ויש כאלה שנראה בתוכם את השעה והתאריך. לכן נפעל תמיד על פי ההוראות הבאות:
מייד לאחר שהצגנו את התא (תזכורת: הצגנו את רשימת הטלפונים, רשמנו את מספר התא, עלינו עם כוכבית עד שהמספר סומן, ולחצנו על [ok]) נביט. אם התא שנכנסנו אליו קטן מ-100 - הכל כרגיל. המסך נראה מסודר, מספר התא הגיוני. לפעמים תופיע ההודעה "שם לא נמצא", ולעיתים גם לא יהיה מספר על המסך. במקרה כזה פשוט נכנסנו לתא ריק. בכל מקרה - נוכל לשנות את תוכן התאים האלה בלי כל חשש.
עברנו את ה-99? העסק מסתבך. מייד נזהה שהמסך מבולגן או מוזר. נקיש [menu] ואחריו [clr]. אם המסך נראה עכשיו יותר טוב (כתוב "תא מספר ??" וכו') יופי, אם לא - ננסה עוד פעם-פעמיים ללחוץ [menu][clr].
עכשיו אנחנו במצב המיטבי, על פי רוב מסך ריק. לפעמים כתוב גם "- חסוי -". לא נורא. בכל אופן - העסק קצת מסתבך, ואני אמשיך בפעם אחרת. בשבילכם, אני אתן דוגמה חמודה, והערה חשובה.
ההערה: שינינו משהו והמכשיר פתאום עושה דברים מוזרים - נכבה אותו, ונדליק מחדש. לא עזר - אופס.
הדוגמה: נוודא שלא הגדרנו חיוג עתידי:
[menu]342[ok]
לא יודעים מה זה? פשוט מאוד. באופן עקרוני נותנים למכשיר מספר טלפון, ובאיזו שעה ברצוננו להתקשר אליו. בשעה היעודה הוא יציג את המספר על הצג ויצלצל בצליל מיוחד.
מה שאנחנו נעשה מוזר, אבל חמוד. נתחיל המצב המתנה - נקיש [end]. ואז:
[ok], ונמתין.
0, ואחריו 8 פעמים על 7 (S), ואז 4 פעמים על 2 (A).
נקיש כוכבית (למעלה) ו-[ok].
נראה מסך די ריק, עם מלבן שחור.
עכשיו [menu]23 (שנה, תא מספר).
נקיש מספר, שימו לב איזה כתבתם, אחריו [ok][ok]
הפתעה! המכשיר מצלצל, ומציג את המספר שרשמתם!
לא עבד? ספרו לי בפורום...
בהצלחה!


(עד כאן להיום, 25.12.00)