כשהוא התעורר בבוקר הוא חשב שהכל כרגיל. כשהוא פקח את עיניו הוא קלט שבאמת הכל כרגיל.
הוא הציץ בשעון החורק, וחשב על מה שהיה שלשום. שלשום היה יום מיוחד, היום כנראה שהכל יהיה כרגיל. שוב שיגרה, שוב התמדה.
הרעש היה בלתי נסבל, אבל רעי עדיין לא הפסיק את הצלצול. הוא הקשיב לו, כמו בכל בוקר. משהו ברעש נראה לו עמום, מיוחד. אולי אפילו שונה.
גם שלשום כשהתעורר בבוקר הוא הקשיב לצלצול, וכיבה אותו, כמו היום, במכה עדינה. כמו טפיחה על השכם, או צ'פחה של ידידות.
עכשיו היה שקט. השעון הראה בידי המיקי-מאוס שלו על השעה ארבע. הירח בחוץ הורה על השעה ארבע לפנות בוקר.
אני אוהב לקום מאוחר. ככה מספר לי רעי. אני קם שלוש שעות אחריו. רעי קם עירני, ואני קם אבל ממשיך לישון בהליכה.
בכל יום בשעה שש נזרק העיתון היומי על דלת ביתי ברעש גדול. רעי אומר שאני חייב להתעורר מכזה רעש. שהוא, למרות שהוא כבר ער, ולמרות שהוא בכלל לא מופתע - מרים כל בוקר את הראש משולחן הכתיבה, או מסיט אותו מהנוף.
לפני שבוע ישנתי אצל רעי בפעם הראשונה. ההורים שלי נסעו לנפאל, ופני משגיחה עלי. כל יום, כבר שבועיים, היא חוזרת מהעבודה במיוחד בשביל להכין לי ארוחת צהריים. אני חושב שפני אחות מאוד נחמדה כשהיא רוצה, אבל כבר כמעט שתים עשרה שנים שהיא לא רצתה. ויתרתי לה, חשבתי שהיא פשוט לא יודעת שזה כיף. היום היא כבר יודעת שזה לא כיף.
לפני שבוע רעי קפץ אלי לארוחת צהריים. כשההורים בבית זה קל, כשפני בבית זה כבר מתחיל להיות קשה, אבל מתאמצים. פני מאוד השתדלה, אני בטוח, ראו עליה, אבל כשרעי הלך הביתה להכין שיעורים, היא נעלה את הדלת.
למה את נועלת? שאלתי. היא הסבירה לי, כמו שאחיות גדולות יודעות להסביר, שהיא לא רוצה שהוא יחזור. אז הלכתי אליו, ונשארתי גם לישון. שתראה.
בבוקר רעי העיר אותי, ורק אחר-כך הפסיק את צלצול השעון. הצלצול נראה לי קצת חורקני, אבל השעון הזה נראה כל כך מיוחד, שהבנתי למה רעי שומר עליו. השעון היה מהסוג שרואים רק בסרטים, עגול, וחלוד, עם ארבע רגלים קטנות שמחזיקות אותו יציב, ושני פעמונים גדולים על ראשו. מיקי מאוס הצבעוני נראה קצת מוזר בתוך המכשיר הישן הזה.
אני לא אוהב לשאול יותר מידי שאלות. רעי לא אוהב ששואלים אותו יותר מידי שאלות. אז אנחנו חברים טובים. אבל פתאום הייתי חייב לשאול אותו למה הוא קם עכשיו. למה הוא קם כל יום באותה השעה.
רעי קרץ לי. אני חושב שאף פעם לא ראיתי אותו קורץ קודם. היה לו חיוך מוזר, קצת מפלצתי. הלכתי אחריו, מה נשאר לי לעשות?


<< הקודם :: המשך >>

Make your own free website on Tripod.com